ABC piechura w Szklarskiej Porębie

Doskonale przygotowana baza noclegowa znajdująca się na terenie Szklarskiej Poręby zapewnia wybór wygodnego miejsca, oferowanego przez tutejsze kwatery prywatne oraz pensjonaty. To właśnie dzięki temu, że do naszej dyspozycji otrzymamy tradycyjne noclegi dla piechurów (zobacz tu ➫noclegi Szklarska Poręba), zapewniające odpowiednio wysoki standard wypoczynku, będziemy mogli na spokojnie wyruszyć na górskie szlaki, znajdujące się w najbliższej okolicy. Oczywiście, mając już zapewniony właściwy nocleg, przed wyruszeniem na górską wędrówkę powinniśmy również w odpowiedni sposób się do tego przygotować.

Ubiór i ekwipunek

Jednym z najważniejszych punktów naszych przygotowań jest bez wątpienia posiadanie odpowiedniego rodzaju ubioru, gwarantującego nam wygodę i swobodę poruszania się w każdych warunkach jak też bezpieczeństwo naszej wędrówki. Musimy o tym w dość szczególny sposób pamiętać i mieć to na uwadze, gdyż pogoda w górskich rejonach jest dość zmienna. To właśnie między innymi, dlatego też przed wyruszeniem warto sprawdzić, jaka pogoda jest przewidywana na najbliższe godziny. Robimy to w celu jak najlepszego przygotowania się na różnego rodzaju okoliczności. Oczywiście, jeżeli są przewidywane ulewy i silny wiatr nie warto ryzykować wycieczki w wyższe partie gór. W podstawowym składzie kompletu, jaki powinniśmy założyć podczas wyjścia na górski szlak powinny znajdować się buty z nieco dłuższą cholewą, która to będzie w stanie zabezpieczać naszą kostkę przed urazem. Buty te powinny być nieprzemakalne i posiadać twardą podeszwę. Miękkie obuwie na górskim szlaku pełnym drobnych kamieni i żwiru w żaden sposób nie sprawdzi się w użytkowaniu. Warto zadbać o to, żeby było odpowiednio dobrze rozchodzone.

Dobrze jest też zatroszczyć się o to, żeby w naszym ekwipunku znalazła się lekka kurtka przeciwdeszczowa, a na głowie czapka lub innego rodzaju nakrycie, chroniące nas przed słońcem i ewentualnym wiatrem lub deszczem. W plecaku powinno się znaleźć również coś do picia i do zjedzenia. Poza plecakiem warto zadbać o zabranie ze sobą jakiegoś małego podręcznego bagażu w postaci saszetki przypinanej do paska lub tej wieszanej na szyi. W saszetce powinna znajdować się w pełni naładowana komórka i mapa szlaku, którym zamierzamy podążać w danym dniu. W trakcie wędrówki po szlaku pamiętajmy również o tym, żeby z niego nie schodzić i nie oddalać się od wytyczonej trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>