Ciekawe miejsca w okolicach Chłapowa

Chłapowo to miejscowość słynąca z pięknych widoków, które wiążą się z jego położeniem geograficznym. Plaże pokryte białym, drobnym piaskiem, tereny zielone Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, Rezerwat Dolina Chłapowska z niesamowitym Wąwozem Chłapowskim, to ogromne atuty tego miejsca. Odwiedzając Chłapowo warto skorzystać ze wszystkich jego uroków, ale również zwiedzić miejsca w najbliższej okolicy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się takie miejscowości jak Władysławowo, Rozewie, Karwia czy Puck. Dlatego turyści odpoczywający tutaj, powinni zorganizować sobie wycieczki do tych miejsc. Najbardziej popularne jest Władysławowo, piękna miejscowość oddalona około 3 km od Chłapowa. Na wycieczkę do Władysławowa można się wybrać spacerkiem wzdłuż plaży bądź pojechać tam samochodem. Będąc na miejscu turyści mogą zobaczyć całą miejscowość z Wieży Widokowej w Domu Rybaka, z której widoczna jest również malownicza panorama całego Półwyspu Helskiego. Wieża widokowa znajduje się w samym centrum Władysławowa i posiada dwa tarasy: dolny na wysokości 45 metrów n.p.m. oraz górny, zwany również kulą na wysokości 63 metrów n.p.m. Miejscami godnymi polecenia we Władysławowie są również Muzeum Motyli, Ocean Park, Lunapark Sowiński czy też Tor Kartingowy. Miejsca te mogą odwiedzić zarówno starsi, jak i młodsi wczasowicze. Każdy będzie zadowolony z licznych atrakcji, które przygotowało dla turystów Władysławowo. Dodatkowo zachwycają również władysławowskie plaże oraz Port Rybacki, na których wczasowicze spędzają miło czas. Wieczorami można tutaj skorzystać z oferty licznych pubów czy też dyskotek, w których można spędzać czas do białego rana.

Kolejnym wartym uwagi miejscem jest Rozewie. Najbardziej popularną atrakcją w tym miejscu jest latarnia morska, z której podziwiać można piękne okolice. Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na wybrzeżu. Latarnia została wybudowana w roku 1822, po czym była dwa razy przebudowywana. Podczas drugiej przebudowy, latarnia została podwyższona o 8 m poprzez wstawienie metalowego walca, aby oddalić ją od sąsiadujących z nią drzew. Na wieży zainstalowano również inne źródło światła. We wnętrzach latarni morskiej znajduje się ponadto małe Muzeum Latarni Morskich.

Wszystkie pobliskie miejscowości Chłapowa zachwycają cudownymi widokami i wieloma atrakcjami dostępnymi dla wczasowiczów. Turyści odwiedzający Chłapowo mogą skorzystać z bogatej oferty noclegowej w samym Chłapowie, jak i w pobliskich miejscowościach. Każdy znajdzie dla siebie idealne miejsce, niezależnie od tego czy będzie to kwatera prywatna, pensjonat czy bardziej luksusowy hotel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>