Iwonicz-Zdrój – perełka Beskidu Niskiego

Iwonicz-Zdrój jest uroczym, niezwykle malowniczym miasteczkiem, położonym w województwie podkarpackim. Lokalizacja w samym sercu Beskidu Niskiego sprawia, że krajobrazy, jakie tutaj spotykamy są zdecydowanie niezapomniane. Iwonicz-Zdrój kojarzony jest głównie z lecznictwem, jest to bowiem znane w całym kraju uzdrowisko. Leczone są tutaj głównie choroby układu trawiennego, dróg oddechowych, a także układu nerwowego i dolegliwości kobiece. Iwonicz-Zdrój swoje uzdrowiskowe właściwości zawdzięcza przede wszystkim leczniczym wodom, wypływającym z tutejszych źródeł.

Warto zaznaczyć, że Iwonicz należy do grupy najstarszych uzdrowisk w całej Polsce. Jego początki sięgają roku 1413. Bogata i długoletnia historia sprawiają, że nie brakuje tutaj niezwykle interesujących miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, spędzając czas w rejonie Beskidu Niskiego. Jednym z bardziej znanych zabytków jest niewątpliwie kościół parafialny św. Iwona i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych. Powstał on w roku 1895 i zachowany został w stylu neogotyckim. Przechadzając się alejkami Iwonicza- Zdroju, trudno nie zauważyć pięknych pomników, wznoszonych tutaj na cześć wielkich osobistości. Jednym z najbardziej popularnych jest pomnik doktora Wojciecha Oczki oraz pomnik Józefa Dietla.

Iwonicz-Zdrój jest miasteczkiem pełnym sanatoriów i ośrodków leczniczych. Szczególnie w sezonie letnim kwitnie tutaj życie nie tylko turystyczne, ale także kulturalne [aktualności do znalezienia na facebooku pod hasłem Iwonicz Zdrój]. Niemal w każdą niedzielę odbywają się tu różnego rodzaju koncerty i imprezy kulturalne, przyciągające przed scenę nie tylko kuracjuszy, ale także mieszkańców pobliskich miejscowości. Warto zauważyć, że Iwonicz-Zdrój nie jest miastem, w którym spotkać możemy tylko kuracjuszy. Nie brakuje tu bowiem turystów, którzy przybywają, by wybrać się na spacer jednym z kilku turystycznych szlaków, prowadzących przez okoliczne lasy i wzgórza. Bardzo popularny jest szlak prowadzący do źródła Bełkotka.

Turyści, przybywający tutaj niemal przez cały rok, nie muszą martwić się o noclegi, Iwonicz-Zdrój bowiem słynie z ogromnej liczby pensjonatów i hoteli, w których każdy turysta może znaleźć swoje miejsce zakwaterowania na czas pobytu w tej niezwykłej miejscowości [do znalezienia pod hasłem Iwonicz Zdrój wolne noclegi]. Każdy, kto ceni sobie piękne tereny, ciszę, spokój i bliskość natury koniecznie powinien spędzić swój urlop czy weekend w Iwoniczu-Zdroju, perełce województwa podkarpackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>