Ogród Doświadczeń – Kraków

Poszukujecie nowego, inspirującego miejsca do spędzenia czasu razem z rodziną lub przyjaciółmi? Marzy wam się jednak miejsce nieszablonowe, niesztampowe, gdzie można spotkać się z czymś nowym? Gorąco zachęcamy do przybywania do Krakowa i bardzo ciekawego miejsca. Mowa o Ogrodzie Doświadczeń imienia Stanisława Lema. Może być to dodatkowe miejsce w trakcie podróży do Krakowa, warte zobaczenia obok Wawelu, rynku czy Muzeum Narodowego. Warto zarezerwować nocleg w Krakowie (), aby swobodnie i bez stresu zwiedzać wszystkie istotne miejsca dawnej stolicy Polski. Można to zrobić za pośrednictwem internetu. Baza noclegowa Krakowa jest dostosowana do osób z każdym zasobem finansowym. Można nocować zaraz pod Wawelem w bardzo atrakcyjnych apartamentach, ale także znajdziecie oferty tańsze – w hostelach i pokojach gościnnych, położonych nieco dalej od Rynku Głównego.

Ogród Doświadczeń imienia Stanisława Lema (wikipedia.org) to idealne miejsce na spędzenie popołudnia dla całych rodzin. Można tam zapoznać się z treściami dotyczącymi dziedziny fizyki w bardzo przystępny sposób. Od dwa tysiące siódmego roku można brać udział w tej praktycznej lekcji fizyki i przyrody. Muzeum Inżynierii Miejskiej, które jest pomysłodawcą i wykonawcą tego miejsca, wzorowało się na Parku Nauki i Techniki La Vilette w Paryżu oraz Polu Doświadczeń Zmysłowych z Norymbergii. Jak dzieci poznają zasady fizyki w tym miejscu? Na własnej skórze! Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą samodzielnie wprawiać w ruch huśtawki, stawać na równoważniach, skakać na trampolinach czy wprawiać w ruch obrotowe tarcze. Wszystko dzieje się po to, aby stać się świadkiem sił grawitacji. Badacz znajdujący się w tym miejscu staje przed zagadnieniami fizycznymi z kilku perspektyw. Pierwsza z nich to taka, kiedy badacz na własnej skórze odczuwa siły fizyczne, druga kiedy obserwuje dane zdarzenie, które zostało przez niego zaaranżowane i rozpoczęte, trzecie kiedy badacz jest tylko obserwatorem. Szczególnie polecamy sprawdzenie takich eksponatów jak koło spiralne, telegraf akustyczny czy dwa zwierciadła, prezentujące efekt nieskończoności. Polecamy wybranie usługi z przewodnikiem. Takie zwiedzanie szczególnie przyda się uczniom, którym ciężko jest wyobrazić sobie założenia fizyczne, a ich „dotknięcie” pozwoli na lepsze zrozumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>