Ojców – niecałkiem odkryte Perły Małopolski

Południe Polski obfituje w wiele różnych atrakcyjnych dla turystów miejsc. Jednym z nich jest Ojców, który jest niewielką wsią, lecz pomimo tego może poszczycić się bardzo dużą ilością atrakcji turystycznych, pięknymi widokami, niesamowitymi zabytkami. Ojcowski Park Narodowy to miejsce, które zachwyca swoją naturą i porywa serca turystów, którzy z chęcią wracają lub zostają na dłużej. A dobra baza noclegowa (link Meteor) pozwala turystom chcącym zagościć na dłużej w tych okolicach na znalezienie odpowiedniego dla nich noclegu.

Oprócz pięknej przyrody, zapierających dech w piersiach zabytków i intrygujących legend o tym terenie, turyści mogą odnaleźć organizowane w sezonie wakacyjnym i nie tylko imprezy muzyczne. Fanatycy wspinaczki mogą odnaleźć tam również zajęcia związane z tą pasją. Cykliści mogą wziąć udział w rajdach organizowanych przez Ojcowski Park Narodowy. Rajdy te oferują różne trasy, które możemy dobrać w zależności od naszej kondycji fizycznej, wytrwałości i możliwości. Na terenie tym znajdą coś dla siebie również osoby, które chcą dokładnie poznać historię tego miejsca, mianowicie istnieje możliwość wynajęcia przewodnika, który szczegółowo przedstawia zarys historyczny każdego elementu parku. Osoby, które chcą wybrać się do Ojcowa samochodem, lecz na miejscu wolą przemierzać swoją wycieczkę pieszo, nie muszą martwić się o miejsce parkingowe, ponieważ znajduje się tam również sieć strzeżonych parkingów.

Ojców to również okolica, która zawiera aż dziewięć różnych źródełek oraz pięć rzek i potoków, którymi mogą cieszyć się zarówno turyści jak i mieszkańcy. Na terenie Ojcowa oraz w okolicach znajdują się dwa muzea, które koniecznie należy odwiedzić. Jedno z nich to Muzeum na Pieskowej Skale, drugie zaś to Muzeum Regionalne Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W Dolinie Prądnika Korzkiewskiego działa wypożyczalnia rowerów, która czynna jest prawie przez cały rok, dzięki czemu turyści mogą wypożyczyć rower dopiero na miejscu za drobną opłatą.

One thought on “Ojców – niecałkiem odkryte Perły Małopolski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>