W drodze na Hel – przystanek Władysławowo

Nad polskim morzem czeka na nas wiele atrakcji. Ostatnio pokazaliśmy Wam sporo pomysłów na to, jak spędzić czas w Jantarze, teraz czas na kolejne nadbałtyckie miejskie. Przez Władysławowo przebiega droga dojazdowa w kierunku Helu, miasto jest dobrze skomunikowane z miejscowościami położonymi na Półwyspie Helskim i Gdynią, z której najprościej dostać się do Władysławowa Szybką Koleją Miejską. Władysławowo cieszy się niezwykłą popularnością ze względu na położenie nad morzem, szerokie piaszczyste plaże i piękne okolice. To miasto nadmorskie, które koniecznie trzeba odwiedzić, tereny te znakomicie nadają się na aktywność turystyczną: na wyprawy na rowerze, rodzinne spacery brzegiem morza. Władysławowo uchodzi za jeden z największych portów rybackich polskiego wybrzeża, rozwija się tutaj oprócz wszechobecnej turystyki, przemysł przetwórczy, ale też organizuje się rejsy turystyczne po morzu, które niewątpliwie są dużą atrakcją.

Władysławowo to przede wszystkim możliwość odpoczynku nad samym morzem oraz moc atrakcji jak przystało na miasto, które żyje z turystyki. Baza noclegowa Władysławowa to nie tylko ośrodki wczasowe, ale pensjonaty, kwatery i campingi. Miasto ze swoim doskonałym zapleczem turystycznym jest dobrze przygotowanym miejscem, by co roku przyjąć tutaj tłumy przybywających turystów. We Władysławowie raczej trudno będzie nam zabłądzić, miasto nie jest duże, ale ma mnóstwo atrakcji corocznych przygotowanych dla turystów, bo życie tutaj toczy się albo na plaży, albo w okolicy Cetniewa, gdzie znajduje się najpiękniejsza część deptaku – Aleja Gwiazd Sportu.

Gdzie czekają na nas miejsca warte zobaczenia? Cetniewo, to dzielnica miasta w której skupia się aktywność sportowa. To tutaj powstał duży ośrodek całoroczny Centrum Przygotowań Olimpijskich. Jeśli dopisze nam szczęście możemy spotkać kogoś znanego ze świata sportu. Z tym miejscem sport związał się na stałe, odpowiednio przygotowana infrastruktura, położenie tuż przy plaży w otoczeniu lasu zapewniają najlepsze warunki do aktywności fizycznej. Coroczną atrakcją jest odbywający się latem Festiwal Gwiazd Sportu.

Władysławowo, to jednak przede wszystkim miasto przyjazne rodzinom i ułatwiające rodzinny wypoczynek nad morzem. Prywatne Muzeum Motyli, największy w tej części wybrzeża Lunapark, lodziarnie, kawiarenki – to miejsca popularne i polecane zwłaszcza latem. Nie wolno zapomnieć też o tym, co warto zwiedzić: Dom Rybaka, w którym znajduje się obecnie siedziba władz miasta i jego masywna wieża to propozycja krótkiej wycieczki, by przyjrzeć się miastu z wysokości ponad 60 metrów i zobaczyć piękną panoramę okolicy i Zatoki Puckiej. Jest też Hallerówka – drewniany domek położony w centrum, obecnie Muzeum pamięci Generała Hallera.

2 thoughts on “W drodze na Hel – przystanek Władysławowo

  1. Lunapark – najważniejsza rozrywka jeśli szukamy noclegu we Władysławowie dla całej rodziny, bardzo ułatwia cały pobyt nad morzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>