Jaskra groźną chorobą XXI wieku

Jednym z najważniejszych zmysłów u człowieka jest wzrok. Oczy są człowiekowi potrzebne do prawidłowego funkcjonowania w codzienności, zatem o jakość i zdrowie wzroku należy dbać od najmłodszych lat. Regularne wizyty u okulisty powinny zacząć się już w wieku szkolnym, a jeżeli okulista zauważy niepokojące objawy, wizyty powinny być powtarzane przynajmniej raz w roku. Oczy są narażone nie tylko na utratę jakości i ostrości wzroku, ale również na wiele ciężkich chorób, do jakich zalicza się chociażby jaskrę czy zaćmę.

Co to jest jaskra?

Jaskra to groźna choroba, która dotyka człowieka w niespodziewanym momencie, a na samym początku rozwijania się nie daje wyraźnych i niepokojących objawów. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy, od razu powinniśmy udać się do lekarza internisty, aby wypisał nam skierowanie na specjalistyczne badanie oczu. Okulista przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad, zapyta o dokuczające objawy oraz zleci szczegółowe badania oczu. Jeżeli faktycznie zostanie u nas wykryta jaskra, lekarz zastosuje stosowne leczenie, w ostateczności może wysłać nas na operację chirurgiczną.

Tylko regularne wizyty u okulisty w Warszawie uchronią nas przed groźną chorobą jaką jest jaskra oraz przed koniecznością zabiegu chirurgicznego na oczach. Wykrycie jaskry w pierwszym stadium choroby, daje gwarancję na zupełne wyleczenie i powrót do całkowitego zdrowia. W pierwszej fazie lekarz okulista przepisuje jedynie leki na zatrzymanie choroby, a jeżeli objawy nie nasilają się i ciśnienie w oku zostaje skutecznie obniżone, okulista zaprasza nas jedynie na kontrolne wizyty lekarskie, w celu upewnienia się że nasze oczy nadal pozostają zdrowe.

Centrum okulistyki zaprasza na wizytę

Wzrok to ważny narząd, dzięki któremu zmysł poznawania czyi widzenia wszystkiego wokół siebie, działa bez zarzutu. Jeżeli zaczynamy widzieć jakiekolwiek oznaki pogorszenia się jakości wzroku bądź inne niepokojące objawy, takie jak bóle głowy czy łzawienie oczu, warto udać się do centrum okulistyki na dokładne badania, które wykluczą bądź potwierdzą nasze najgorsze przypuszczenia. Nawet jeżeli okaże się, że mamy jaskrę, wcześnie wykryta choroba daje duże szanse na zupełne jej wyleczenie.

Już dziś zapisz się na wizytę kontrolną u lekarza okulisty. Nie zostawiaj tej wizyty na kolejny rok, zarejestruj się i zbadaj dokładnie swój wzrok, aby wyeliminować najtrudniejsze i najcięższe przypadki choroby oczu jaką jest jaskra.

Dodaj komentarz