Randki online spoiwem przyszłego związku

Co jest najważniejsze w związku? „Nie wiesz? Domyśl się! Foch! Ja z tobą nie rozmawiam!” – brzmi znajomo? Najważniejszym elementem związku jest zawsze komunikacja i to ta werbalna, ponieważ komunikacja niewerbalna może być nawet pułapką.

Zamiast siebie nawzajem rozumieć, możemy się nawzajem przyciągać i zapominać o wszystkim innym. Bywa to paradoksalnie wyjątkowo słaba prognoza na przyszłość. Portal randkowy okazał się być siłą rzeczy bardzo efektywnym miejscem dla budowania silnych podstaw związków opartych na komunikacji.

Na początku znajomości, kiedy jest to jeszcze znajomość internetowa, nie mamy bowiem zbyt wielu innych możliwości bycia razem, niż poprzez rozmowę. A to potem procentuje.

Poznajmy się lepiej

Bardzo wiele klasycznych związków zaczyna się od pożądania. Randki internetowe są tutaj w naturalny sposób chłodniejsze, ponieważ możemy podziwiać zdjęcia, ale nie poczujemy nawzajem swojego dotyku czy zapachu.

W efekcie tego spędzamy czas na poznawaniu siebie, eksplorowaniu się emocjonalnie, zgłębianiu drugiej osoby jako człowieka. Coś takiego oczywiście nie zastępuje związku i jest jedynie platoniczną utopią, ale jeśli od początku wiemy o sobie więcej i potrafimy ze sobą rozmawiać, daje to nam dobry punkt wyjścia na przyszłość.

Dodaj komentarz