Wspólne rzeczy cementują związek

Cementowanie związku to dobra sprawa, prawda? Tak, ale… Musimy pamiętać, że każdy związek ma swoją własną dynamikę, a w tym związku są dwie osoby, z których każda ma też swoją własną wrażliwość. Randki internetowe są przedsmakiem tego zjawiska, bo niektóre osoby chcą się poznać na żywo od razu, a inne wolą zostawać na portalu randkowym trochę dłużej.

Kiedy związek już się dość dobrze rozwija, pojawia się chęć posiadania wspólnych rzeczy i wspólnych spraw, ale należy z tym uważać.

Małe kroki to optymalne kroki

Portal randkowy jest bramą do klasycznego związku, więc trzeba na spotkane tam osoby patrzeć właśnie w tych kategoriach. Nasza chęć do tego, żeby wspólnie wykupić abonament do usługi streamingowej i korzystać z konta rodzinnego może być nie najlepszym pomysłem we wczesnej fazie znajomości.

Coś takiego staje się bowiem swoistą obrączką na palcu, która oczywiście jest zupełnie nieformalna, ale zaczyna już ciążyć. Tym bardziej, jeśli pojawi się sytuacja, w której  będziemy mieli problem z dogadywaniem się co do korzystania z tej rzeczy.

W kwestii zaciągania jakichkolwiek wspólnych zobowiązań najlepiej spieszyć się powoli, zwłaszcza jeśli perspektywa konieczności ich odkręcania jest bardzo realna.

Dodaj komentarz