Wspólny szacunek dla związku

Kwestia szacunku do związku to temat dość skomplikowany. Także dlatego, że każdy odbiera go bardziej emocjonalnie niż formalnie, przez co każda osoba może mieć trochę inne jego rozumienie i wcale nie musi ono być do końca logiczne.

Ważnym elementem dopasowania partnerskiego jest też porozumienie w kwestii tego, jak związek należy szanować. Nie oznacza to oczywiście, że nie wolno tu mieć odrobiny dystansu.

Szanowanie związku w praktyce

Praktyczne szanowanie związku może być bardzo różne. Na początku można na przykład chodzić na randki online z kilkoma osobami na raz i nie jest to żaden problem. W końcu po to jest portal randkowy, by poznawać nowych ludzi. Jeśli jednak znajomość stanie się bliższa, jest to zdecydowanie nie do zaakceptowania.

Z drugiej strony, oczekiwanie od mężczyzny, ale też i od kobiety, że nagle stanie się zupełnie ślepa na płeć przeciwną, jest niepoważne. Nie można robić wielkiej awantury tylko dlatego, że na chwilę oczy uciekły na bok.

Ostentacyjne oglądanie się za kimś innym na ulicy może być już nie na miejscu i niemal dla każdego związku będzie to cios poniżej pasa. A mimo to niektóre dobrze dopasowane związki pokazują sobie nawzajem na ulicy co ciekawsze kąski wiedząc, że druga połówka doceni je czysto estetycznie.

Dodaj komentarz